Poniedziałek, 24 września 2018 r.

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

 • ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

  ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

   
  Propagowane hasła i symbole oraz duch ożywiający konfederatów barskich w postaci Maryjnych sztandarów, noszonych krzyży i różańców oraz śpiewanych pieśni wskazywały, że wystąpienia miały raczej charakter ...

  10 września 2018

 • Święty Maksymilian Kolbe – wzór świętości i patriotyzmu

  Święty Maksymilian Kolbe – wzór świętości i patriotyzmu

   
  Szanowni Państwo, pragnę w tym miejscu – Niepokalanowie przybliżyć postać św. Ojca Maksymiliana Kolbego.
  Ojciec Maksymilian urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli. Na chrzcie otrzymał imię Rajmund. Z ...

  26 sierpnia 2018

 • Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu

  Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu

   
  Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu.
            Perspektywa 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości stwarza konieczność nie tylko głoszenia prawdy o powodach jej ...

  24 lipca 2018

 • Dmowskiego rozmowy z politykami

  Dmowskiego rozmowy z politykami

  Dmowskiego rozmowy z politykami.
  Rozmowa z Kodamą (Na bazie książki Mariusza Kułakowskiego [Józefa Zielińskiego] pt. „Roman Dmowski w świetle listów i wspomnień”, tom I, Londyn 1968)
      W maju ...

  17 lipca 2018

Młodzież przeciw aborcji

Młodzież przeciw aborcji

Podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej poseł Roman Giertych i prezes MW Piotr Ślusarczyk poinformowali o złożeniu do prokuratury wniosków o popełnieniu przestępstw przez kliniki aborcyjne.
„ 3 grudnia Młodzież Wszechpolska rozpoczęła akcję mającą na celu zlikwidowanie podziemia aborcyjnego. Wynikiem tej akcji są materiały, które zostały złożone prokuraturze i powinny posłużyć jako dowód w postępowaniu. W przygotowaniu są następne wnioski” – powiedział Ślusarczyk.

Na konferencji przedstawiono i rozpowszechniono dziennikarzom cyfrowy zapis rozmowy Jadwigi Buczak Przewodniczącej Sztabu Antyaborcyjnego Młodzieży Wszechpolskiej z jedną z warszawskich „klinik aborcyjnych”, w której rozmówca informuje o możliwości dokonania zabiegu uśmiercenia nienarodzonego dziecka.

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wojciech Wierzejski przypomniał o swojej inicjatywie „około pół roku temu wysłałem list do aptekarzy z Województwa Mazowieckiego zawierający ekspertyzy dwóch naukowców, które wyraźnie wskazywały, iż tzw. środki wczesnoporonne nie tylko zagrażają zdrowiu, ale wręcz życiu kobiety. Nie są to żadne leki, choć sprzedawane w aptekach, tylko są to wprost środki zabijające życie dzieci nienarodzonych i powinny być w Polsce zdelegalizowanie”.

Lider LPR Roman Giertych zapowiedział głębokie zmiany w resorcie sprawiedliwości po wyborach parlamentarnych „prokuratura w Polsce śpi i w wielu sprawach, gdzie ma obowiązek ścigać przestępców nie robi nic, aby wykonywać prawo (...) Liga Polskich Rodzin po następnych wyborach bardzo mocno zajmie się sprawami związanymi z działaniem wymiaru sprawiedliwości i funkcjonowaniem prokuratur. Będziemy chcieli obsadzić resort Ministerstwa Sprawiedliwości osobą, która będzie w stanie przeprowadzić generalne porządki w prokuraturze”.

Przemysław D. Janiak

Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: