Poniedziałek, 16 lipca 2018 r.

 • Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów samorządowych

  Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów samorządowych

   
      W obliczu sytuacji w Kraju, gdzie rządy sprawuje ugrupowanie nawiązujące wprost do dyktatorskich rządów sanacji, co potwierdza deptaniem zasad Państwa prawa, łamaniem Konstytucji, zawłaszczaniem Państwa dla partii, dążeniem do ...

  5 lipca 2018

 • ZG LPR w sprawie konsekwentnego sprzeciwu PiS wobec ochrony niewinnego życia ludzkiego

  ZG LPR w sprawie konsekwentnego sprzeciwu PiS wobec ochrony niewinnego życia ludzkiego

   
  Z bolesną refleksją i wielkim żalem wspominamy, powracające, co pewien czas, konsekwencje skutecznego storpedowania przez PiS konstytucyjnej ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, które miało miejsce w ...

  19 kwietnia 2018

 • ZG LPR w 125 rocznicę powołania Ligi Narodowej

  ZG LPR w 125 rocznicę powołania Ligi Narodowej

        
  Efektem wieloletniej działalności uświadamiającej, formacyjnej i organizacyjnej wśród Polaków ponad kordonami zaborów, a następnie roztropnych i odpowiedzialnych działań dyplomatycznych oraz wspierających i potwierdzających je przedsięwzięć militarnych, było ...

  1 kwietnia 2018

 • Nie zna śmierci Pan żywota, chociaż przeszedł przez jej wrota…

  Nie zna śmierci Pan żywota, chociaż przeszedł przez jej wrota…

   
           Niech Dobra Nowina o Zmartwychwstaniu Chrystusa rozjaśnia polskie sprawy, wzmacnia wiarę i rozum wszystkich Polaków, pogłębia świadomość i odpowiedzialność, budząc nadzieję na poprawę losów naszej Ojczyzny.
   
           Niech głos ...

  31 marca 2018

 • ZG LPR o wielkim zagrożeniu Polski w stulecie niepodległości

  ZG LPR o wielkim zagrożeniu Polski w stulecie niepodległości

      Do faktycznego storpedowania i zniszczenia Trybunału Konstytucyjnego, pozaprawnego przejęcia Krajowej Rady Sądownictwa, wielokrotnego i ewidentnego łamania Konstytucji w celu podporządkowania władzy sądowniczej partii rządzącej, co nazywa się konstytucyjnym zamachem stanu ...

  12 marca 2018

Młodzież przeciw aborcji

Młodzież przeciw aborcji

Podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej poseł Roman Giertych i prezes MW Piotr Ślusarczyk poinformowali o złożeniu do prokuratury wniosków o popełnieniu przestępstw przez kliniki aborcyjne.
„ 3 grudnia Młodzież Wszechpolska rozpoczęła akcję mającą na celu zlikwidowanie podziemia aborcyjnego. Wynikiem tej akcji są materiały, które zostały złożone prokuraturze i powinny posłużyć jako dowód w postępowaniu. W przygotowaniu są następne wnioski” – powiedział Ślusarczyk.

Na konferencji przedstawiono i rozpowszechniono dziennikarzom cyfrowy zapis rozmowy Jadwigi Buczak Przewodniczącej Sztabu Antyaborcyjnego Młodzieży Wszechpolskiej z jedną z warszawskich „klinik aborcyjnych”, w której rozmówca informuje o możliwości dokonania zabiegu uśmiercenia nienarodzonego dziecka.

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wojciech Wierzejski przypomniał o swojej inicjatywie „około pół roku temu wysłałem list do aptekarzy z Województwa Mazowieckiego zawierający ekspertyzy dwóch naukowców, które wyraźnie wskazywały, iż tzw. środki wczesnoporonne nie tylko zagrażają zdrowiu, ale wręcz życiu kobiety. Nie są to żadne leki, choć sprzedawane w aptekach, tylko są to wprost środki zabijające życie dzieci nienarodzonych i powinny być w Polsce zdelegalizowanie”.

Lider LPR Roman Giertych zapowiedział głębokie zmiany w resorcie sprawiedliwości po wyborach parlamentarnych „prokuratura w Polsce śpi i w wielu sprawach, gdzie ma obowiązek ścigać przestępców nie robi nic, aby wykonywać prawo (...) Liga Polskich Rodzin po następnych wyborach bardzo mocno zajmie się sprawami związanymi z działaniem wymiaru sprawiedliwości i funkcjonowaniem prokuratur. Będziemy chcieli obsadzić resort Ministerstwa Sprawiedliwości osobą, która będzie w stanie przeprowadzić generalne porządki w prokuraturze”.

Przemysław D. Janiak

Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: