Środa, 12 grudnia 2018 r.

 • ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

   
      11 listopada 1918 r. kończyła się I wojna światowa – oto Niemcy kapitulowały przed państwami koalicji(Stany Zjednoczone, Francja, Anglia, Włochy), wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie - aleprowadząca ...

  11 grudnia 2018

 • ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r. spełnił się zasadniczy cel polskiej polityki powzięty przed rozpoczęciem I wojny światowej - Niemcy kapitulowały przed państwami, wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie, Polska ...

  11 listopada 2018

 • ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

  ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

   
      W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     
      Zwracamy jednocześnie uwagę, że ...

  18 października 2018

 • ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

  ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

      Urodził się 19 maja 1866 r. w Babinie koło Stanisławowa w rodzinie ziemiańskiej, od pokoleń związanej z polską tradycją wojskową, sięgającą czasów przedrozbiorowych.
      Zanim został generałem polskim, był wybitnym ...

  18 października 2018

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

Młodzież przeciw aborcji

Młodzież przeciw aborcji

Podczas wspólnej konferencji prasowej w Sejmie Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej poseł Roman Giertych i prezes MW Piotr Ślusarczyk poinformowali o złożeniu do prokuratury wniosków o popełnieniu przestępstw przez kliniki aborcyjne.
„ 3 grudnia Młodzież Wszechpolska rozpoczęła akcję mającą na celu zlikwidowanie podziemia aborcyjnego. Wynikiem tej akcji są materiały, które zostały złożone prokuraturze i powinny posłużyć jako dowód w postępowaniu. W przygotowaniu są następne wnioski” – powiedział Ślusarczyk.

Na konferencji przedstawiono i rozpowszechniono dziennikarzom cyfrowy zapis rozmowy Jadwigi Buczak Przewodniczącej Sztabu Antyaborcyjnego Młodzieży Wszechpolskiej z jedną z warszawskich „klinik aborcyjnych”, w której rozmówca informuje o możliwości dokonania zabiegu uśmiercenia nienarodzonego dziecka.

Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Wojciech Wierzejski przypomniał o swojej inicjatywie „około pół roku temu wysłałem list do aptekarzy z Województwa Mazowieckiego zawierający ekspertyzy dwóch naukowców, które wyraźnie wskazywały, iż tzw. środki wczesnoporonne nie tylko zagrażają zdrowiu, ale wręcz życiu kobiety. Nie są to żadne leki, choć sprzedawane w aptekach, tylko są to wprost środki zabijające życie dzieci nienarodzonych i powinny być w Polsce zdelegalizowanie”.

Lider LPR Roman Giertych zapowiedział głębokie zmiany w resorcie sprawiedliwości po wyborach parlamentarnych „prokuratura w Polsce śpi i w wielu sprawach, gdzie ma obowiązek ścigać przestępców nie robi nic, aby wykonywać prawo (...) Liga Polskich Rodzin po następnych wyborach bardzo mocno zajmie się sprawami związanymi z działaniem wymiaru sprawiedliwości i funkcjonowaniem prokuratur. Będziemy chcieli obsadzić resort Ministerstwa Sprawiedliwości osobą, która będzie w stanie przeprowadzić generalne porządki w prokuraturze”.

Przemysław D. Janiak

Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: