Poniedziałek, 24 września 2018 r.

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

 • ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

  ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

   
  Propagowane hasła i symbole oraz duch ożywiający konfederatów barskich w postaci Maryjnych sztandarów, noszonych krzyży i różańców oraz śpiewanych pieśni wskazywały, że wystąpienia miały raczej charakter ...

  10 września 2018

 • Święty Maksymilian Kolbe – wzór świętości i patriotyzmu

  Święty Maksymilian Kolbe – wzór świętości i patriotyzmu

   
  Szanowni Państwo, pragnę w tym miejscu – Niepokalanowie przybliżyć postać św. Ojca Maksymiliana Kolbego.
  Ojciec Maksymilian urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli. Na chrzcie otrzymał imię Rajmund. Z ...

  26 sierpnia 2018

 • Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu

  Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu

   
  Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu.
            Perspektywa 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości stwarza konieczność nie tylko głoszenia prawdy o powodach jej ...

  24 lipca 2018

 • Dmowskiego rozmowy z politykami

  Dmowskiego rozmowy z politykami

  Dmowskiego rozmowy z politykami.
  Rozmowa z Kodamą (Na bazie książki Mariusza Kułakowskiego [Józefa Zielińskiego] pt. „Roman Dmowski w świetle listów i wspomnień”, tom I, Londyn 1968)
      W maju ...

  17 lipca 2018

Prezes Inowrocławskiej LPR „Bohaterem roku 2003”

Prezes Inowrocławskiej LPR „Bohaterem roku 2003”

Tytuł „BOHATERA ROKU 2003” decyzją mieszkańców Inowrocławia przyznano Marcinowi Wrońskiemu – Prezesowi Ligi Polskich Rodzin w Inowrocławiu.
6 lutego 2004 r. odbyła się w Inowrocławiu gala, na której zostały ogłoszone wyniki plebiscytu, jaki zorganizował portal ino-online.pl i Radio „AS” przy wsparciu dziennika „Express Inowrocławski”. Przez cały styczeń mieszkańcy Inowrocławia w plebiscycie głosowali na „BOHATERA ROKU 2003”. Było 30 kandydatów, przedstawicieli świata kultury i polityki. Tytuł „BOHATERA ROKU 2003” decyzją mieszkańców Inowrocławia przyznano Marcinowi Wrońskiemu – Prezesowi Ligi Polskich Rodzin w Inowrocławiu, który w plebiscycie pokonał Prezydenta Miasta, Zastępcę Prezydenta, Posła na Sejm RP, Przewodniczącego Rady Miejskiej. Marcin Wroński ma 27 lat i obecnie kończy pisać pracę doktorską. Jest autorem ulotek dla LPR nt. polityki rolnej, które były wydane przed referendum.
„To nie jest tytuł tylko dla mnie. Należy się on całej Lidze Polskich Rodzin w Inowrocławiu, za ciężką pracę”- powiedział laureat plebiscytu po ogłoszeniu wyników.
Marcin Wroński zasłynął ujawnieniem utraty miejskich gruntów, za co odpowiadał Prezydent Miasta. Ponadto zorganizował obronę budynku Szkoły Specjalnej w Inowrocławiu, akcję przeciw budowie marketu w Strzelnie, inicjatywę nadania jednej z ulic im. Romana Dmowskiego, stworzenia ulg dla małej inowrocławskiej przedsiębiorczości i wiele innych. LPR w Inowrocławiu jest postrzegana jako główna siła opozycyjna. Konstruktywna opozycja, która zawsze pokazuje inne możliwości rozwiązania danego problemu.

Tekst: (J.S) / Zdjęcie: Maciej Piątek


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: