Środa, 12 grudnia 2018 r.

 • ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

   
      11 listopada 1918 r. kończyła się I wojna światowa – oto Niemcy kapitulowały przed państwami koalicji(Stany Zjednoczone, Francja, Anglia, Włochy), wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie - aleprowadząca ...

  11 grudnia 2018

 • ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r. spełnił się zasadniczy cel polskiej polityki powzięty przed rozpoczęciem I wojny światowej - Niemcy kapitulowały przed państwami, wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie, Polska ...

  11 listopada 2018

 • ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

  ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

   
      W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     
      Zwracamy jednocześnie uwagę, że ...

  18 października 2018

 • ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

  ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

      Urodził się 19 maja 1866 r. w Babinie koło Stanisławowa w rodzinie ziemiańskiej, od pokoleń związanej z polską tradycją wojskową, sięgającą czasów przedrozbiorowych.
      Zanim został generałem polskim, był wybitnym ...

  18 października 2018

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

Prezes Inowrocławskiej LPR „Bohaterem roku 2003”

Prezes Inowrocławskiej LPR „Bohaterem roku 2003”

Tytuł „BOHATERA ROKU 2003” decyzją mieszkańców Inowrocławia przyznano Marcinowi Wrońskiemu – Prezesowi Ligi Polskich Rodzin w Inowrocławiu.
6 lutego 2004 r. odbyła się w Inowrocławiu gala, na której zostały ogłoszone wyniki plebiscytu, jaki zorganizował portal ino-online.pl i Radio „AS” przy wsparciu dziennika „Express Inowrocławski”. Przez cały styczeń mieszkańcy Inowrocławia w plebiscycie głosowali na „BOHATERA ROKU 2003”. Było 30 kandydatów, przedstawicieli świata kultury i polityki. Tytuł „BOHATERA ROKU 2003” decyzją mieszkańców Inowrocławia przyznano Marcinowi Wrońskiemu – Prezesowi Ligi Polskich Rodzin w Inowrocławiu, który w plebiscycie pokonał Prezydenta Miasta, Zastępcę Prezydenta, Posła na Sejm RP, Przewodniczącego Rady Miejskiej. Marcin Wroński ma 27 lat i obecnie kończy pisać pracę doktorską. Jest autorem ulotek dla LPR nt. polityki rolnej, które były wydane przed referendum.
„To nie jest tytuł tylko dla mnie. Należy się on całej Lidze Polskich Rodzin w Inowrocławiu, za ciężką pracę”- powiedział laureat plebiscytu po ogłoszeniu wyników.
Marcin Wroński zasłynął ujawnieniem utraty miejskich gruntów, za co odpowiadał Prezydent Miasta. Ponadto zorganizował obronę budynku Szkoły Specjalnej w Inowrocławiu, akcję przeciw budowie marketu w Strzelnie, inicjatywę nadania jednej z ulic im. Romana Dmowskiego, stworzenia ulg dla małej inowrocławskiej przedsiębiorczości i wiele innych. LPR w Inowrocławiu jest postrzegana jako główna siła opozycyjna. Konstruktywna opozycja, która zawsze pokazuje inne możliwości rozwiązania danego problemu.

Tekst: (J.S) / Zdjęcie: Maciej Piątek


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: