Sobota, 22 września 2018 r.

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

 • ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

  ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

   
  Propagowane hasła i symbole oraz duch ożywiający konfederatów barskich w postaci Maryjnych sztandarów, noszonych krzyży i różańców oraz śpiewanych pieśni wskazywały, że wystąpienia miały raczej charakter ...

  10 września 2018

 • Święty Maksymilian Kolbe – wzór świętości i patriotyzmu

  Święty Maksymilian Kolbe – wzór świętości i patriotyzmu

   
  Szanowni Państwo, pragnę w tym miejscu – Niepokalanowie przybliżyć postać św. Ojca Maksymiliana Kolbego.
  Ojciec Maksymilian urodził się 8 stycznia 1894 roku w Zduńskiej Woli. Na chrzcie otrzymał imię Rajmund. Z ...

  26 sierpnia 2018

 • Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu

  Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu

   
  Szanse i zagrożenia dla odzyskania przez Polskę niepodległości, w 100 rocznicę osiągnięcia celu.
            Perspektywa 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości stwarza konieczność nie tylko głoszenia prawdy o powodach jej ...

  24 lipca 2018

 • Dmowskiego rozmowy z politykami

  Dmowskiego rozmowy z politykami

  Dmowskiego rozmowy z politykami.
  Rozmowa z Kodamą (Na bazie książki Mariusza Kułakowskiego [Józefa Zielińskiego] pt. „Roman Dmowski w świetle listów i wspomnień”, tom I, Londyn 1968)
      W maju ...

  17 lipca 2018

Zachęta obraża uczucia religijne katolików

Zachęta obraża uczucia religijne katolików

Wiceprzewodniczacy Zarządu Głównego LPR, Sylwester Chruszcz, zwrócił się do dyrektor Narodowej Galerii Współczesnej Zachęta w Warszawie o wykluczenie ich z aktualnej wystawy prac autorstwa Borre Larsena, pt. „Pomocna dłoń” oraz “Wybacz mi”. Wg. Chruszcza prace te obrażają uczucia religijne osób praktykujących Wiarę katolicką, a tego zabrania Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej i Kodeks Karny.
W przypadku nie podjęcia odpowiednich kroków przez dyrektor Zachęty, Chruszcz zapowiedział złożenie w Prokuraturze Rejonowej w Warszawie wniosek o popełnieniu przestępstwa.

Dyrektor Zachęty, Agnieszka Morawińska, otrzymała od wiceprzewodniczacego następujący apel:

„Szanowny Pani Dyrektor,

Zwracam się do Pani w związku z rozpoczętą w dniu 14.02. br. w Narodowej Galerii Współczesnej Zachęta w Warszawie wystawą „W norweskim lesie. Norweska sztuka ostatniej dekady”.

Jako architekt i wielbiciel sztuki współczesnej jestem pełen podziwu dla inicjatywy przedstawienia przez Galerię dokonań norweskich artystów. Z wielkim zaciekawieniem obserwowałem również rozwój cyklicznego projektu wystaw prezentujących dokonania narodowych artystów z Japonii, Austrii, Rosji czy ostatnio z Chin. Jednak jako obywatel Rzeczpospolitej Polski, wiceprezes Zarządu Głównego Ligi Polskich Rodzin, osoba praktykująca Wiarę katolicką, oburzony jestem prezentowanymi podczas aktualnej wystawy pracami autorstwa Børre Larsena, pt. „Pomocna dłoń” oraz “Wybacz mi”.

Powołując się na Konstytucję Rzeczpospolitej Polskiej oraz Kodeks Karny obowiązujący w naszym kraju stwierdzam, że prace te głęboko obrażają moje uczucia religijne. W związku z powyższym proszę o wykluczenie ich z wystawy. Informuję, że w wypadku nie podjęcia odpowiednich kroków, zmuszony będę złożyć w Prokuraturze Rejonowej w Warszawie wniosek o popełnieniu przestępstwa.”

O incydencie w Zachęcie poinformowane zostały ogólnopolskie media.
Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: