Środa, 12 grudnia 2018 r.

 • ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

   
      11 listopada 1918 r. kończyła się I wojna światowa – oto Niemcy kapitulowały przed państwami koalicji(Stany Zjednoczone, Francja, Anglia, Włochy), wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie - aleprowadząca ...

  11 grudnia 2018

 • ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r. spełnił się zasadniczy cel polskiej polityki powzięty przed rozpoczęciem I wojny światowej - Niemcy kapitulowały przed państwami, wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie, Polska ...

  11 listopada 2018

 • ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

  ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

   
      W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     
      Zwracamy jednocześnie uwagę, że ...

  18 października 2018

 • ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

  ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

      Urodził się 19 maja 1866 r. w Babinie koło Stanisławowa w rodzinie ziemiańskiej, od pokoleń związanej z polską tradycją wojskową, sięgającą czasów przedrozbiorowych.
      Zanim został generałem polskim, był wybitnym ...

  18 października 2018

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

Europejska demokracja zagrożona

Europejska demokracja zagrożona

Przewodniczący eurosceptycznej Grupy na Rzecz Europy Demokracji i Różnorodności w Parlamencie Europejskim Jens Peter Bonde był gościem specjalnym Ligi Polskich Rodzin w ostatni wtorek. Eurodeputowany przestrzegł polskich parlamentarzystów, że demokracja w Europie jest zagrożona.
Zdaniem Bonde największym zagrożeniem jest obecnie Traktat Konstytucyjny przygotowany przez zwolenników państwa federalnego, który zakłada radykalną reformę dzisiejszej Unii Europejskiej. TK, według przedstawiciela Parlamentu Europejskiego, marginalizacje państwa narodowe na rzecz rządu internacjonalistycznego. Zgodnie z zapisami, jak to określił Bonde, przemyconymi do projektu Konstytucji za plecami narodów europejskich, wszystkie decyzje w UE będą zapadały kwalifikowaną większością głosów. Oznacza to, że jeżeli 18 państw członków UE dogada się, to każdy projekt zmian w prawie, choćby był najbardziej absurdalny, będzie mógł być przyjęty. Nie będzie się liczył sprzeciw pozostałych państw.

Z prelekcji przedstawionej przez przywódcę eurosceptycznych deputowanych wynikało, że do zmian dążą nieliczni, którzy chcę decydować za narody europejskie o ich przyszłości.

- Należy przekazać wszystkim obywatelom Europy, że za zmiany w UE, które są korzystne dla nielicznych zapłacą wszyscy mieszkańcy naszego kontynentu – mówił Bonde. – Najbardziej niebezpieczne jest to, że te zmiany odsuną suwerenne narody od wpływu na proces legislacyjny w organizmie jakim jest Unia. Grozi to deficytem demokracji – podkreślał.

Ów deficyt to między innymi brak wpływu rządzonych na to co robić będą rządzący. Bonde zwrócił uwagę, że taki plan jest możliwy do zrealizowania, ale tylko wówczas jeżeli kontynent byłby reprezentowany przez naród europejski co jest czystą abstrakcją. Alternatywą dla tak niebezpiecznych zabiegów ma być forsowany przez siły eurosceptyczne pomysł budowy Europy Demokracji, gdzie reprezentanci państw narodowych w rządzie europejskim odpowiadali za swoje czyny przed narodami, które ich desygnowały do Brukseli.

Zgodnie z tym projektem reprezentant państwa narodowego powinien być częścią sceny politycznej w swoim państwie. Ten sam projekt zakłada, że projekty tworzenia prawa przygotowywane byłyby w parlamentach narodowych, a nie jak to się dzisiaj dzieje w Brukseli.

Poseł Marek Kotlinowski zwrócił uwagę, że LPR od początku wskazywało na wszystkie zagrożenia jakie niesie z sobą UE.
- Stronnictwo nasze uważa, że projekt Traktatu Konstytucyjnego powinien trafić do kosza – mówił. – Nie godzimy się na udział w zbiurokratyzowanym organizmie i mamy nadzieję, że swoje zdanie wyrazi na ten temat także naród w referendum – podkreślił.

- Musimy przygotować się na walkę z naszymi przeciwnikami w Unii – zauważył Roman Giertych. Przedstawił także ofertę zbudowania na bazie doświadczeń polskich eurosceptyków wielkiej antyuropejskiej formacji.

Jacek Tomasiak

Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: