Środa, 20 marca 2019 r.

 • Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

   
      Mając na uwadze dobro naszej Ojczyzny - będącej od 15 lat członkiem Unii Europejskiej - w tak skomplikowanej sytuacji geopolitycznej Europy i świata, apelujemy o wybór gwarantujący bezpieczeństwo Europy i powr ...

  11 marca 2019

 • Aneks do programu LPR

  Aneks do programu LPR

       1 maja br. przypada 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, poprzedzonego ogólnonarodowym referendum (7/8 czerwca 2003 r.), w którym Polacy dość jednoznacznie (77,45 % - za, 22 ...

  10 marca 2019

 • ZG LPR w 70 rocznicę śmierci prof. Feliksa Konecznego

  ZG LPR w 70 rocznicę śmierci prof. Feliksa Konecznego

       Jako wykładowca historii Polski i Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, Koneczny bardzo interesował się cywilizacjami świata. Po przejściu na emeryturę w roku ...

  10 lutego 2019

 • CHWAŁA I CZEŚĆ POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM!

  CHWAŁA I CZEŚĆ POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM!

   
  Jego wybuch spowodowała zbiorowa wola Polaków zaboru pruskiego do zjednoczenia z - odzyskującą niepodległość, w wyniku niemieckiej klęski - Rzeczpospolitą.Bezpośrednim pretekstem do rozpoczęcia walk był entuzjazm spowodowany przyjazdem, przedstawiciela Komitetu ...

  27 grudnia 2018

 • BÓG się rodzi, moc truchleje

  BÓG się rodzi, moc truchleje

   
      Oby blask wiary, nadziei i miłości, bijący z Chrystusowego żłóbka, w pełni zdemaskował i rozgonił mgłę kłamstwa, usunął mrok obłudy i skruszył mur nienawiści, oraz uzbroił Polaków w ...

  24 grudnia 2018

Europejska demokracja zagrożona

Europejska demokracja zagrożona

Przewodniczący eurosceptycznej Grupy na Rzecz Europy Demokracji i Różnorodności w Parlamencie Europejskim Jens Peter Bonde był gościem specjalnym Ligi Polskich Rodzin w ostatni wtorek. Eurodeputowany przestrzegł polskich parlamentarzystów, że demokracja w Europie jest zagrożona.
Zdaniem Bonde największym zagrożeniem jest obecnie Traktat Konstytucyjny przygotowany przez zwolenników państwa federalnego, który zakłada radykalną reformę dzisiejszej Unii Europejskiej. TK, według przedstawiciela Parlamentu Europejskiego, marginalizacje państwa narodowe na rzecz rządu internacjonalistycznego. Zgodnie z zapisami, jak to określił Bonde, przemyconymi do projektu Konstytucji za plecami narodów europejskich, wszystkie decyzje w UE będą zapadały kwalifikowaną większością głosów. Oznacza to, że jeżeli 18 państw członków UE dogada się, to każdy projekt zmian w prawie, choćby był najbardziej absurdalny, będzie mógł być przyjęty. Nie będzie się liczył sprzeciw pozostałych państw.

Z prelekcji przedstawionej przez przywódcę eurosceptycznych deputowanych wynikało, że do zmian dążą nieliczni, którzy chcę decydować za narody europejskie o ich przyszłości.

- Należy przekazać wszystkim obywatelom Europy, że za zmiany w UE, które są korzystne dla nielicznych zapłacą wszyscy mieszkańcy naszego kontynentu – mówił Bonde. – Najbardziej niebezpieczne jest to, że te zmiany odsuną suwerenne narody od wpływu na proces legislacyjny w organizmie jakim jest Unia. Grozi to deficytem demokracji – podkreślał.

Ów deficyt to między innymi brak wpływu rządzonych na to co robić będą rządzący. Bonde zwrócił uwagę, że taki plan jest możliwy do zrealizowania, ale tylko wówczas jeżeli kontynent byłby reprezentowany przez naród europejski co jest czystą abstrakcją. Alternatywą dla tak niebezpiecznych zabiegów ma być forsowany przez siły eurosceptyczne pomysł budowy Europy Demokracji, gdzie reprezentanci państw narodowych w rządzie europejskim odpowiadali za swoje czyny przed narodami, które ich desygnowały do Brukseli.

Zgodnie z tym projektem reprezentant państwa narodowego powinien być częścią sceny politycznej w swoim państwie. Ten sam projekt zakłada, że projekty tworzenia prawa przygotowywane byłyby w parlamentach narodowych, a nie jak to się dzisiaj dzieje w Brukseli.

Poseł Marek Kotlinowski zwrócił uwagę, że LPR od początku wskazywało na wszystkie zagrożenia jakie niesie z sobą UE.
- Stronnictwo nasze uważa, że projekt Traktatu Konstytucyjnego powinien trafić do kosza – mówił. – Nie godzimy się na udział w zbiurokratyzowanym organizmie i mamy nadzieję, że swoje zdanie wyrazi na ten temat także naród w referendum – podkreślił.

- Musimy przygotować się na walkę z naszymi przeciwnikami w Unii – zauważył Roman Giertych. Przedstawił także ofertę zbudowania na bazie doświadczeń polskich eurosceptyków wielkiej antyuropejskiej formacji.

Jacek Tomasiak

Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: