Wtorek, 11 grudnia 2018 r.

 • ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r. spełnił się zasadniczy cel polskiej polityki powzięty przed rozpoczęciem I wojny światowej - Niemcy kapitulowały przed państwami, wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie, Polska ...

  11 listopada 2018

 • ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

  ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

   
      W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     
      Zwracamy jednocześnie uwagę, że ...

  18 października 2018

 • ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

  ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

      Urodził się 19 maja 1866 r. w Babinie koło Stanisławowa w rodzinie ziemiańskiej, od pokoleń związanej z polską tradycją wojskową, sięgającą czasów przedrozbiorowych.
      Zanim został generałem polskim, był wybitnym ...

  18 października 2018

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

 • ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

  ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

   
  Propagowane hasła i symbole oraz duch ożywiający konfederatów barskich w postaci Maryjnych sztandarów, noszonych krzyży i różańców oraz śpiewanych pieśni wskazywały, że wystąpienia miały raczej charakter ...

  10 września 2018

Liga Prawicy Rzeczypospolitej: Likwidacja PIT ułatwi życie przedsiębiorcom

Liga Prawicy Rzeczypospolitej: Likwidacja PIT ułatwi życie przedsiębiorcom

- Likwidacja podatku PIT dla przedsiębiorców, to pierwszy nasz krok w kierunku ułatwienia życia polskim przedsiębiorcom. To będzie jedna z pierwszych ustaw z pakietu dla przedsiębiorczości, który zaprezentujemy podczas kampanii wyborczej – powiedział w Sejmie poseł Szymon Pawłowski podczas briefingu Ligi Prawicy Rzeczypospolitej.

Szef klubu LPR zapowiedział, iż ustawa o likwidacji PIT dla przedsiębiorców będzie również jedną z pierwszych jakie wspólnie zgłoszą Liga Polskich Rodzin, Unia Polityki Realnej oraz Prawica Rzeczypospolitej w przyszłym Sejmie.

Prezes UPR Wojciech Popiela wyjaśnił, że Liga Prawicy Rzeczypospolitej przygotuje projekt ustawy, który zniesie konieczność płacenia podatku dochodowego przez wszystkich
przedsiębiorców, rozliczających się formularzem PIT.

- Należy dać szansę dwóm milionom polskich przedsiębiorców, którzy zatrudniają największą ilość pracowników w Polsce. Oni muszą mieć równe szanse. Zniesienie podatku PIT sprawi, że szanse przedsiębiorców staną się podobne do szans, jakie mają firmy najlepiej rozwijających się państw Europy - stwierdził Popiela.

Z kolei wiceprezes UPR Maciej Bojanowski podkreślił, że jeżeli państwo „ustawi się przodem do przedsiębiorców", wtedy zaistnieje szansa na przyciągnięcie tych ludzi, którzy wyjechali z Polski.

- Mamy dobrą informację dla wszystkich Polaków i dla wszystkich przedsiębiorców - państwo przodem do przedsiębiorczości – podsumował wiceszef UPR.
 
wr/pap


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: