Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

 • Zaproszenie na VIII Konferencję Wersalską do Niepokalanowa

  Zaproszenie na VIII Konferencję Wersalską do Niepokalanowa

            W tym roku spotykamy się już po raz ósmy, w ramach VIII Konferencji Wersalskiej oraz Pielgrzymki Ligi Polskich Rodzin, ponownie w NIEPOKALANOWIE, co ma wyjątkową wymowę w 100 rocznicę podpisania ...

  16 czerwca 2019

 • ZG LPR w sprawie budowy Koalicji Polskiej

  ZG LPR w sprawie budowy Koalicji Polskiej

       Koalicja Europejska nie zdała egzaminu, nie osiągnęła zwycięstwa nad wielce szkodliwym dla Polski PiS, ponieważ dała sobie narzucić, a nawet sama prowokowała i wzniecała, taki ton debaty publicznej podczas kampanii ...

  11 czerwca 2019

 • Stanowisko ZG LPR w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Stanowisko ZG LPR w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

   

  Wyrażamy stanowcze przekonanie o konieczności uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego jak największej liczby rozsądnych i odpowiedzialnych Rodaków, stąd apelujemy o jak najszerszy i powszechny udział w jednym z ...

  13 maja 2019

 • Na nic straż, pieczęć i skała...

  Na nic straż, pieczęć i skała...

            Niech Dobra Nowina o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa rozjaśnia polskie sprawy, wzmacnia wiarę i rozum wszystkich Polaków, pogłębia świadomość i odpowiedzialność w kontekście, szczególnie ważnych, tegorocznych aktów wyborczych ...

  20 kwietnia 2019

 • Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

   
      Mając na uwadze dobro naszej Ojczyzny - będącej od 15 lat członkiem Unii Europejskiej - w tak skomplikowanej sytuacji geopolitycznej Europy i świata, apelujemy o wybór gwarantujący bezpieczeństwo Europy i powr ...

  11 marca 2019

Konwencja wyborcza LPR w Krakowie

Konwencja wyborcza LPR w Krakowie

Zniesienie obowiązkowej składki na Otwarte Fundusze Emerytalne i likwidację podatku dochodowego od rent i emeryt zapowiedział w sobotę prezes Ligi Polskich Rodzin Roman Giertych podczas konwencji Ligi Prawicy Rzeczypospolitej w Krakowie.

Roman Giertych zapowiedział w sobotę w Krakowie, że po wejściu do Sejmu pierwszym projektem ustawy zgłoszonym przez Ligę będzie zamiana obowiązkowej składki na Otwarte Fundusze Emerytalne na dobrowolną. Przyznał, że jest jednym z 50 tys. obywateli, którzy nie podpisali dobrowolnie umowy z OFE i został wylosowany. "Sprzeciwiam się temu kategorycznie. To jest bandycki podatek" - ocenił szef Ligi.

Zdaniem wicepremiera Giertycha, obowiązkowe składki na OFE są niekonstytucyjne i sprzeczne z podstawowymi prawami obywatela. "Państwo ma prawo nakładać podatki, tego nie negujemy, ale nie ma prawa nakładać na obywateli obowiązku opłacania podatku na prywatne firmy" - dodał. "Zniesiemy tę przymusową składkę na wielki kapitał" - zapowiedział.

Prezes Ligi Polskich Rodzin mówił też, że "absurdem jest, żeby państwo, które wypłaca emerytom i rencistom emerytury i renty, pobierało od tego podatek". "Jest niesprawiedliwością, żeby dzisiaj nakładać podatek na tych, którzy wypracowali majątek narodowy, który został częściowo sprywatyzowany, a częściowo nadal służy gospodarce państwowej" - mówił Giertych. "Dlatego zapowiadamy zniesienie podatku dochodowego od osób fizycznych dla emerytów i rencistów" - zapowiedział.

Roman Giertych poinformował, że Komitet Wyborczy LPR zebrał już ponad 150 tys. podpisów poparcia dla list swoich kandydatów i jako pierwszy w kraju złożył wnioski o rejestrację list wyborczych w ponad połowie okręgów, co oznacza wystawienie list w całym kraju.

"Pomimo tych manipulacji obrzydliwych w TV PiS i w innych czasem mediach i pomimo różnego rodzaju ataków stosowanych bez przerwy przez polityków, szczególnie partii rządzącej, Komitet Wyborczy LPR dla PiS-u stał się głównym wrogiem, dlatego że wykrywamy i ujawniamy obłudę. Nasz sukces wyborczy oznaczać będzie, że PiS nie szans na zwycięstwo i na bezwzględne rządzenie w kraju" - mówił Giertych.

Zapowiedział, że w wyborach komitet wyborczy LPR zaproponuje "swój własny program", podczas gdy PO i PiS praktycznie nie różnią się od siebie.

Zdaniem szefa LPR, dopóki w PO był Jan Rokita, była to "partia dosyć poważna", a sam Rokita był "politykiem wpływającym na scenę", zaś bez niego ugrupowanie to - w ocenie Giertycha - "straciło jakąkolwiek powagę i rangę".

"Ciamciaramciowatość - to jest właśnie PO - kompletna ciamciaramcia, nic nieznacząca" - mówił Giertych. Jak ocenił, partia ta jest "lurowata w opozycji".

Według lidera Ligi, Tusk "chciałby robić mniej więcej to samo, co Jarosław Kaczyński", a J.Kaczyński "robi dokładnie to samo, co Donald Tusk". "Obydwaj się prześcigają, który bardziej się w Europie przypodoba" - ocenił Giertych. Według niego, w kraju J.Kaczyński gra rolę "twardziela" wobec Europy, ale "jak tylko przekroczy granicę, on czy jego brat, wyciągają z kufra białą flagę i powiewają nią".

Roman Giertych mówił, że głosowanie na PO "jest totalnym bezsensem". Jak przekonywał, partia ta była "żadną opozycją (...), oddała plac boju i zrobiła wybory w najkorzystniejszym dla PiS momencie". Jego zdaniem także na PiS nie warto głosować, ponieważ partia ta nie realizuje programu, czasem dobrego.

Podczas konwencji Giertych zarzucił PiS, że rozpowszechnia w materiałach wyborczych "kłamliwe treści" dotyczące ulg prorodzinnych, bo - jak mówił - "PiS od początku tej kadencji było przeciwko jakimkolwiek ulgom prorodzinnym". "Chwalenie się cudzymi sukcesami wynika przede wszystkim z tego, że nie ma się własnych sukcesów" - ocenił Roman Giertych.

Prezes UPR Wojciech Popiela wystąpił na krakowskiej konwencji, trzymając na rękach córkę swoich przyjaciół, bo jak mówił "najważniejszą inwestycją Polski są dzieci". Zapowiedział, że aby zachęcić Polaków pracujących poza granicami do powrotu i aby kolejne osoby nie musiały z Polski uciekać, "uczynimy z Polski jedną wielką strefę ekonomiczną z niskimi podatkami".

Popiela mówił, że przygotowany zostanie projekt ustawy, który zniesie konieczność płacenia podatku dochodowego przez wszystkich przedsiębiorców, rozliczających się formularzem PIT. "Łączą nas trzy filary: wartości, wolny rynek i suwerenność państwowa" - mówił o LPR, UPR i Prawicy Rzeczpospolitej.

Były szef UPR Janusz Korwin-Mikke, komentując transfery między partiami politycznymi, powiedział, że najprościej byłoby gdyby "pan Kaczyński przeszedł do PO i pan Tusk do PIS-u". "Swoich ludzi by tam znaleźli i byłoby dalej tak samo" - powiedział Korwin- Mikke.

"Wszystkie partie łączy jedno: oni chcą mieć nasze pieniądze" - mówił. "Nie znoszą jednej myśli, że to my moglibyśmy wydawać nasze pieniądze, tak jak uważamy za słuszne" - dodał Korwin-Mikke.

Politykom Korwin-Mikke zarzucił, że "szykują przekręty", bo przy okazji ustawy o Euro2012 przemycono zapis, że inwestycje będzie można prowadzić bez przetargów. "My nie walczymy o dostęp do koryta, tylko o likwidację koryta" - podkreślił Korwin-Mikke. Jak powiedział dziennikarzom, liczy w Krakowie na zdobycie co najmniej dwóch mandatów, jednego dla osoby z LPR, drugiego dla UPR.

W okręgu krakowskim liderem listy LPR do Sejmu jest wiceszef UPR Stanisław Żółtek, w okręgu tarnowskim były wiceminister budownictwa Wojciech Bosak (LPR) , w okręgu nowosądeckim Stanisław Rakoczy z Prawicy Rzeczpospolitej, a w chrzanowskim poseł LPR Leszek Murzyn.

Podczas konwencji Stanisław Żółtek mówił, że udało się połączyć siły trzech ugrupowań mimo medialnej nagonki na konserwatywną prawicę. Leszek Murzyn podkreślał, że to porozumienie jest Polsce bardzo potrzebne, a LPR może osiągnąć w wyborach parlamentarnych dwucyfrowy wynik. Były wiceminister budownictwa Wojciech Bosak gwarantował - po sukcesie wyborczym - działania na rzecz utrzymania suwerenności i niepodległości państwa i zapowiedział, że będzie się starał o uproszczenie procedur związanych z procesem inwestycyjnym.

Za: PAP, www.prawy.pl/kaj


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: