Wtorek, 21 maja 2019 r.

 • Stanowisko ZG LPR w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Stanowisko ZG LPR w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

   

  Wyrażamy stanowcze przekonanie o konieczności uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego jak największej liczby rozsądnych i odpowiedzialnych Rodaków, stąd apelujemy o jak najszerszy i powszechny udział w jednym z ...

  13 maja 2019

 • Na nic straż, pieczęć i skała...

  Na nic straż, pieczęć i skała...

            Niech Dobra Nowina o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa rozjaśnia polskie sprawy, wzmacnia wiarę i rozum wszystkich Polaków, pogłębia świadomość i odpowiedzialność w kontekście, szczególnie ważnych, tegorocznych aktów wyborczych ...

  20 kwietnia 2019

 • Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

   
      Mając na uwadze dobro naszej Ojczyzny - będącej od 15 lat członkiem Unii Europejskiej - w tak skomplikowanej sytuacji geopolitycznej Europy i świata, apelujemy o wybór gwarantujący bezpieczeństwo Europy i powr ...

  11 marca 2019

 • Aneks do programu LPR

  Aneks do programu LPR

       1 maja br. przypada 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, poprzedzonego ogólnonarodowym referendum (7/8 czerwca 2003 r.), w którym Polacy dość jednoznacznie (77,45 % - za, 22 ...

  10 marca 2019

 • ZG LPR w 70 rocznicę śmierci prof. Feliksa Konecznego

  ZG LPR w 70 rocznicę śmierci prof. Feliksa Konecznego

       Jako wykładowca historii Polski i Europy Wschodniej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Stefana Batorego w Wilnie, Koneczny bardzo interesował się cywilizacjami świata. Po przejściu na emeryturę w roku ...

  10 lutego 2019

Roman Giertych w Łodzi: Mamy realny program dla Polski

Roman Giertych w Łodzi: Mamy realny program dla Polski

"Świat arabski uznał nas za niebezpiecznego wroga" - powiedział prezes LPR Roman Giertych podczas konwencji wyborczej KW LPR w Łodzi. Lider LPR zaapelował do obecnego premiera, jak też do b. premiera Leszka Millera o dokonanie rachunku sumienia w sprawie polityki zagranicznej prowadzonej względem USA. - Czy nie za daleko poszliśmy w swoistym wasalizmie -pytał.

- Zdaniem szefa LPR Romana Giertycha, środowy atak w Iraku, w którym zginął funkcjonariusz BOR, a polski ambasador został ranny, oznacza, że "świat arabski uznał nas za niebezpiecznego wroga".

"Dziś atak na polskiego ambasadora jest symboliczny w tym znaczeniu, że świat arabski - w wyniku naszej świadomej decyzji - uznał nas za tak niebezpiecznego wroga, za tak wielkiego nieprzyjaciela, że atakuje się naszych ambasadorów, przedstawicieli naszego rządu" - powiedział Giertych, otwierając w środę Łodzi spotkanie wyborcze.

Zdaniem lidera LPR, środowa tragedia dotyka bezpośrednio nie tylko rodziny ofiar, ale także cały nasz kraj. Według Giertycha, w historii Polski było bardzo mało przypadków, w których ktoś atakował posła Rzeczpospolitej lub pracownika ambasady RP.

"To świadectwo tego, jak bardzo dobre nasze relacje z krajami, które dotychczas były naszymi przyjaciółmi, zostały zniszczone poprzez naszą ścisłą współpracę z USA" - ocenił Giertych.

Dodał, że Polska była szanowana, bo nie uczestniczyła w "misjach, które miały charakter bardzo wątpliwy jeśli chodzi i o ich legalność i etykę". Dlatego - jak twierdzi Giertych - sprawa wysłania wojsk polskich do Iraku, a szerzej stosunki między Polską a USA to jeden z najbardziej istotnych tematów polityki zagranicznej.

Giertych przyznał, iż rozumie, że powinniśmy być przyjaciółmi Stanów Zjednoczonych, bo to kraj demokracji, w którym 10 mln ludzi przyznaje się do polskich korzeni.

"Ale czy nasza polityka musi być tak mało suwerenną i czy musimy iść na każdą +imprezę wojenną+? Czy rzeczywiście Polska musi się na wszystko godzić z Amerykanami, a za tę zgodę musimy płacić najwyższą cenę?" - pytał lider LPR.

Zwrócił się też - choć zaznaczył, że nie jest to atak - do premiera Jarosława Kaczyńskiego, do byłego premiera Leszka Millera i do byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, aby "przeprowadzili rachunek sumienia w relacjach polsko- amerykańskich".

"Dziś jest dzień rachunku sumienia dla klasy politycznej, która tak mocno zaangażowała się w tę wojnę" - dodał i podkreślił, że LPR od samego początku była przeciwna misji Polski w Iraku.

W zamachu na polski konwój w Iraku został ranny ambasador Edward Pietrzyk i dwaj funkcjonariusze BOR. Trzeci funkcjonariusz BOR, kierowca, zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Roman Giertych zaprezentował również program Ligi Polskich Rodzin, jaki ta partia będzie chciała zrealizować po następnych wyborach. - Chcemy, by nasze założenia zrealizować, a nie tylko obiecywać, stąd przedstawiamy program realny: chcemy ratować polską służbę zdrowia. Liga Polskich Rodzin chce znieść obowiązek opodatkowania w otwartych funduszach emerytalnych i przeznaczyć większe środki na służbę zdrowia, by polscy lekarze nie wyjeżdżali do pracy zagranicą, a polscy pacjenci mieli zapewniony dostęp do służby zdrowia. - Polskich lekarzy nie da się zatrzymać żadnymi kamaszami - mówił odnosząc się do niedawnej wypowiedzi marszałka Ludwika Dorna z Pis-u. Roman Giertych mówił również o konieczności zniesienia podatku dochodowego dla emerytów i rencistów: - to głęboko nieuczciwe - mówił - by ludzie, którzy przez całe życie pracowali dla Polski, tworząc jej majątek narodowy, mieli tak niskie dochody.

    Istotnym punktem programu LPR na najbliższą kadencję jest również zniesienie podatku dla małych przedsiębiorców. 

 

Image

    Roman Giertych zaprezentował lidera łódzkiej listy LPR do Sejmu, Mirosława Orzechowskiego. Podziękował mu za współpracę w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdy jako sekretarz stanu współuczestniczył w działaniach, podejmowanych przez MEN w celu naprawy polskiej szkoły. W swoim przemówieniu Mirosław Orzechowski skupił się na coraz bardziej palącym problemie emigracji zarobkowej. - Chcemy działać w interesie młodych ludzi - mówił - którzy robią karierę zarobkową na Zachodzie, by wracali pracować dla Polski i w Polsce rozwijali swoje zdolności. Mirosław Orzechowski poruszył też sytuację polskich emigrantów z Kresów wschodnich, którzy na emigracji znaleŸli się nie z własnej woli i w bardzo dramatycznych okolicznościach.

    Lider łódzkiej Ligi Polskich Rodzin podkreślił, że ostatnio nawet media, które są dla LPR wyjątkowo nieprzychylnie, zauważają wzrost notowań LPR w sondażach. - To oznacza, że program Ligi Polskich trafia w oczekiwania społeczne. Obiecujemy, że nie zawiedziemy naszych wyborców - podsumował swoje wystąpienie Mirosław Orzechowski.

Ok. 300 osób uczestniczyło w konwencji wyborczej Ligi Polskich Rodzin, która odbyła się w dziś w Łodzi z udziałem szefa Ligi Polskich Rodzin, wicepremiera Romana Giertycha oraz kandydatów Ligi Polskich Rodzin do Sejmu i Senatu z okręgu łódzkiego, sieradzkiego i piotrkowskiego, na czele z liderami list posłem Mirosławem Orzechowskim, posłem Arnoldem Masinem i posłem Danielem Pawłowcem.

Za: PAP, www.aspektpolski.pl


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: