Niedziela, 18 sierpnia 2019 r.

 • Rada Polityczna LPR przed wyborami parlamentarnymi

  Rada Polityczna LPR przed wyborami parlamentarnymi

            Szczególnie gorąco apelujemy do przywódców głównego ugrupowania opozycyjnego o wyciągnięcie wniosków z przegranej kampanii do Parlamentu Europejskiego, o rozsądek w medialnym doborze osób i ...

  3 lipca 2019

 • RP LPR w 100 rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego

  RP LPR w 100 rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego

   
  Rzeczą oczywistą jest, że to konferencje pokojowe ustalają powojenny porządek, w tym granice państw. Tak było w Wiedniu w 1815 r., w Poczdamie w 1945 r. i tak było w ...

  28 czerwca 2019

 • VIII Konferencja Wersalska - Referaty

  VIII Konferencja Wersalska - Referaty

   
  Referat Pana Profesora Macieja Giertycha "Sprawy niepolskie w Traktacie Wersalskim"
  https://docs.google.com/document/d/1Flh6NnzPHiXZhLbCZ_mJj1ECLNaIlWuvhH9nzOkjKkA/edit?usp=sharing
   
  Referat Pana Witolda Bałażaka "Dwa Wersale, dwie orientacje, dwa finały ...

  27 czerwca 2019

 • Zaproszenie na VIII Konferencję Wersalską do Niepokalanowa

  Zaproszenie na VIII Konferencję Wersalską do Niepokalanowa

            W tym roku spotykamy się już po raz ósmy, w ramach VIII Konferencji Wersalskiej oraz Pielgrzymki Ligi Polskich Rodzin, ponownie w NIEPOKALANOWIE, co ma wyjątkową wymowę w 100 rocznicę podpisania ...

  16 czerwca 2019

 • ZG LPR w sprawie budowy Koalicji Polskiej

  ZG LPR w sprawie budowy Koalicji Polskiej

       Koalicja Europejska nie zdała egzaminu, nie osiągnęła zwycięstwa nad wielce szkodliwym dla Polski PiS, ponieważ dała sobie narzucić, a nawet sama prowokowała i wzniecała, taki ton debaty publicznej podczas kampanii ...

  11 czerwca 2019

Niemiecka bezczelność rośnie!!!

Niemiecka bezczelność rośnie!!!

Serwis internetowy biztok.pl (Grupa Wirtualna Polska) z dnia 10.02.2015 r. zamieszcza bezprecedensowy, ale jakże cenny i pouczający tekst pt. „Tym europejskim regionom dobrze zrobiłaby niepodległość. Kontrowersyjny raport banku”, którego głównym przesłaniem jest raport opublikowany przez Deutsche Bank wskazujący europejskie regiony, które skorzystałyby na niepodległości.

 

     W powyższym kontekście wymienione są trzy regiony Hiszpanii: Katalonia, Kraj Basków i Nawarra, dwa we Włoszech: Wenecja Euganejska i Południowy Tyrol, Flandria w Belgii, a także Szkocja w Wielkiej Brytanii.

„Jak twierdzą jego autorzy, bogate regiony kilku europejskich państw ekonomicznie zyskałyby na oderwaniu od macierzy, ponieważ nie musiałyby dłużej finansować najbiedniejszych części tych krajów”.

     Przecież to otwarte i bezceremonialne sugerowanie oraz nawoływanie do działań separatystycznych, które mają osłabić, zmniejszyć, a co za tym idzie uzależnić kraje Europy od niemieckiej hegemonii na kontynencie.

     Podczas gdy Niemcy się zjednoczyły i, całkiem niedawno, hucznie obchodziły tę rocznicę, dla innych narodów Europy planują podział, najpierw poprzez regionalizację, a potem odrywanie poszczególnych regionów od macierzy, co w jasny sposób przedstawili analitycy niemieckiego banku.

     Zwracamy uwagę na fakt, że w powyższej propozycji Niemców nie przewiduje się niepodległości dla, również bogatej, Bawarii czy innych niemieckich landów, co w sposób oczywisty wskazuje cel raportu Deutsche Banku. Niemcy mają być wielkie, zjednoczone, a narody Europy małe i podzielone, uzależnione od niemieckiej gospodarki i Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem.

    Nie zdziwmy się więc, gdy Niemcy zaproponują wyodrębnienie z Polski Kaszub i Śląska.

     Jako Polacy, od ponad tysiąca lat zmagający się z niemiecką ekspansją na wschód, mamy nie tylko prawo, ale żywotny obowiązek uczulać Polaków i Europejczyków, ponieważ jak nikt inny wiemy, do czego Niemcy dążą, aczkolwiek zmiennymi metodami.

       

 

 

Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin

Warszawa, 14 marca 2015 r.


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: