Środa, 1 kwietnia 2020 r.

 • ZG LPR w sprawie wypowiedzi Prezydenta Putina

  ZG LPR w sprawie wypowiedzi Prezydenta Putina

  - Wypowiadanie tego typu twierdzeń, sprzecznych nie tylko z historycznymi faktami, ale również z wcześniejszymi wypowiedziami i gestami Putina – oddającymi hołd obrońcom Westerplatte, czy pochylaniem głowy nad grobami oficerów ...

  15 stycznia 2020

 • Nie byliśmy w tak słabej geopolitycznie sytuacji od wiosny 1939

  Nie byliśmy w tak słabej geopolitycznie sytuacji od wiosny 1939

   
  Jest dla mnie oczywiste, że Prezydent Rosji testuje w ten sposób, kto stanie po stronie Polski w sprawie, która wydaje się z pozoru oczywista. I dlatego posuwa się ...

  30 grudnia 2019

 • Wyznajemy BOGA w Tobie

  Wyznajemy BOGA w Tobie

      Oby cudowny blask odkupienia człowieka, bijący z Chrystusowego żłóbka, umacniał w nas wiarę, nadzieję i miłość do Pana Boga, powodował wyrazy naszego dziękczynienia oraz uzbrajał w oręż rozumnej, roztropnej ...

  24 grudnia 2019

 • LPR w sprawie kandydata na Prezydenta

  LPR w sprawie kandydata na Prezydenta

       Pierwszym i podstawowym obowiązkiem patriotycznym każdego uczciwego Polaka - niezależnie od poglądów politycznych, pozycji społecznej i światopoglądu - jest, zatem odrzucenie możliwości powierzenia urzędu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na drugą kadencję, osobie ...

  18 grudnia 2019

 • List do katolików świeckich

  List do katolików świeckich

   
  Prof. dr hab. Maciej Giertych
  Szanowni Państwo!
  Zbliżają się najważniejsze wybory od lat. Powodowany poczuciem obowiązku chciałbym przestrzec wszystkich moich Rodaków przed oddaniem w tych wyborach głosu na PiS ...

  11 września 2019

ZG LPR w sprawie wypowiedzi Prezydenta Putina

ZG LPR w sprawie wypowiedzi Prezydenta Putina

W związku z wypowiedzią Prezydenta Rosji Władimira Putina, mającą charakter słownego ataku na Polskę, sugerującą polską odpowiedzialność za II wojnę światową, co jest oczywistą i ewidentną nieprawdą, oświadczamy, co następuje:


- Wypowiadanie tego typu twierdzeń, sprzecznych nie tylko z historycznymi faktami, ale również z wcześniejszymi wypowiedziami i gestami Putina – oddającymi hołd obrońcom Westerplatte, czy pochylaniem głowy nad grobami oficerów polskich w Katyniu – ma na celu testowanie przyjaciół Polski w sytuacji wyczuwania naszej słabości, spowodowanej szkodliwymi rządami PiS, osłabiającymi pozycję Polski w Europie i świecie oraz niszczącymi porządek prawny Państwa, łamiącymi Konstytucję i tak bardzo dzielącymi Polaków.

- Kaczyński i jego partia (PiS) wprost nawiązują do przedwojennej sanacji, która dokonała krwawego zamachu stanu w roku 1926, wprowadzając dyktatorskie rządy Piłsudskiego oraz jego następców, których celem i efektem było przeorientowanie polskiej polityki zagranicznej przez zawarcie porozumienia z Niemcami, co, de facto, przekreśliło sojusz polsko-francuski, zburzyło porządek wersalski i spowodowało osamotnienie oraz izolację Polski, czego efekty obserwowaliśmy w roku 1939, w postaci klęski wrześniowej.
Całkowite wyobcowanie sanacyjnych władz od Narodu polskiego znakomicie symbolizuje niemiecka warta honorowa przy grobie Piłsudskiego na Wawelu, po zajęciu Krakowa w 1939 r., w czasie, gdy Niemcy dokonywali eksterminacji polskich elit intelektualnych, duchowych i patriotycznych, a Polacy walczyli z Niemcami na wszystkich możliwych frontach.

- W sposób ewidentny i bardzo szkodliwy dla Polski, mści się brak krytyki polityki sanacyjnej kliki, która do władzy w Polsce doszła drogą zbrojnego zamachu stanu na legalne i demokratyczne władze Rzeczypospolitej Polskiej, polityki, która charakteryzowała się nie tylko łamaniem prawa, niszczeniem przeciwników politycznych (z morderstwami włącznie) i prześladowaniem opozycji, ale przede wszystkim była polityką proniemiecką, począwszy od agenturalnych i militarnych powiązań Piłsudskiego z Niemcami w roku 1914, werbunkowych w roku 1916, czy negocjacyjnych w roku 1918, kiedy to Niemcy przywieźli go do Warszawy i oddali mu władzę w zamian za obietnicę rezygnacji z zaboru pruskiego, aż po zamach majowy symbolizujący cel sanacji – podeptanie porządku wersalskiego, pakt z Niemcami (1934 r.) i najazd, razem z Hitlerem, Czechosłowacji w roku 1938, co było podcięciem przez sanację gałęzi, na której leżała istota odzyskania niepodległości Polski oraz jej utrzymania.

- Jeżeli zatem, mądre powiedzenie: „historia jest nauczycielką życia”, ma swoje zastosowanie, to w tym wypadku brzmi ono szczególnie wymownie i mocno!
Nie możemy, jako Polacy, żyć w świecie mitów i historycznych fałszerstw! Szkodliwe i kosztowne dla Polski rządy sanacji zasługują na krytykę. Polityka Piłsudskiego oraz jego działania były niekorzystne dla interesów Polski, tak samo, jak polityka i działania dzisiejszych kontynuatorów sanacji z PiS bardzo źle służą Polsce, zarówno w polityce wewnętrznej, jak zewnętrznej. Należy zrobić wszystko, co możliwe, aby ją odrzucić.
W przeciwnym razie, korzystają na tym ci, którzy źle życzą Polakom, albo ci, którzy, jak Putin, dobrze znają prawdę, ale – widząc słabnącą pozycję Polski i brak znaczenia obecnej polskiej dyplomacji - chcą grać sprawą polską, wykorzystując ją do swoich celów!
Gdyby w polskiej świadomości historycznej była zgodna z faktami, czyli negatywna, ocena piłsudczyzny i sanacji, wówczas Putin nie miałby pola do atakowania Polski.

Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin
Warszawa, 11 stycznia 2020 r.


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: