Wtorek, 11 grudnia 2018 r.

 • ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r. spełnił się zasadniczy cel polskiej polityki powzięty przed rozpoczęciem I wojny światowej - Niemcy kapitulowały przed państwami, wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie, Polska ...

  11 listopada 2018

 • ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

  ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

   
      W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     
      Zwracamy jednocześnie uwagę, że ...

  18 października 2018

 • ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

  ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

      Urodził się 19 maja 1866 r. w Babinie koło Stanisławowa w rodzinie ziemiańskiej, od pokoleń związanej z polską tradycją wojskową, sięgającą czasów przedrozbiorowych.
      Zanim został generałem polskim, był wybitnym ...

  18 października 2018

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

 • ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

  ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

   
  Propagowane hasła i symbole oraz duch ożywiający konfederatów barskich w postaci Maryjnych sztandarów, noszonych krzyży i różańców oraz śpiewanych pieśni wskazywały, że wystąpienia miały raczej charakter ...

  10 września 2018

LPR: SLD i PiS przeciwko polityce prorodzinnej

LPR: SLD i PiS przeciwko polityce prorodzinnej

- Mamy do czynienia z kolejnym atakiem środowisk postkomunistycznych wobec działań, które realnie poprawią sytuację polskich rodzin. Dzięki uldze prorodzinnej ponad 10 milionów ludzi w Polsce nie zapłaci podatku dochodowego – powiedział prezes LPR Roman Giertych  podczas briefingu w Sejmie (19.09).
Posłowie SLD, którzy ramię w ramię w z PiS głosowali przeciwko wprowadzeniu ulgi prorodzinnej uważają, iż to rozwiązanie przyniesie korzyści głównie ludziom bogatym.

Jak stwierdził poseł Artur Zawisza  zmiana ustawy o podatku dochodowym przyniesie dokładnie odwrotny skutek.

 –  Rodzice z dwojgiem dzieci, którzy zarabiają netto 1.900 zł będą mogli w całości skorzystać z ulgi. Szkoda, że SLD zamiast prowadzić prorodzinna politykę, zlikwidowało fundusz alimentacyjny, skróciło urlopy macierzyńskie oraz sprzeciwiło się tzw. ilorazowi rodzinnemu, a teraz krytykuje działania innych – powiedział Zawisza. 

Zdaniem Romana Giertych wprowadzenie ulgi w wysokości prawie 1200 zł na dziecko jest największą pomocą dla polskich rodzin w historii Sejmu.

– Próby negowanie tego przez SLD są po pierwsze żałosne, po drugie świadczą o ideowym kierunku działań tej formacji, czyli zwalczaniu wszystkiego co ma związek z rodziną. Dziwi mnie także, że w głosowaniu nad ulgą prorodzinną SLD zostało poparte prze PiS – podkreślił lider LPR.

Roman Giertych zapowiedział, że LPR dołoży wszelkich starań aby obniżyć podatków dla przedsiębiorców  i emerytów.

 

 – Chcemy, aby jak najwięcej pieniędzy pozostało w portfelach ludzi, ponieważ będzie to sprawiedliwe oraz przysłuży się rozwojowi naszej gospodarki – dodał.

 

mb

 

Posłuchaj zapisu audio http://www.polityczni.pl/lpr___19_09_07,audio,14,860.html


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: