Sobota, 19 stycznia 2019 r.

 • CHWAŁA I CZEŚĆ POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM!

  CHWAŁA I CZEŚĆ POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM!

   
  Jego wybuch spowodowała zbiorowa wola Polaków zaboru pruskiego do zjednoczenia z - odzyskującą niepodległość, w wyniku niemieckiej klęski - Rzeczpospolitą.Bezpośrednim pretekstem do rozpoczęcia walk był entuzjazm spowodowany przyjazdem, przedstawiciela Komitetu ...

  27 grudnia 2018

 • BÓG się rodzi, moc truchleje

  BÓG się rodzi, moc truchleje

   
      Oby blask wiary, nadziei i miłości, bijący z Chrystusowego żłóbka, w pełni zdemaskował i rozgonił mgłę kłamstwa, usunął mrok obłudy i skruszył mur nienawiści, oraz uzbroił Polaków w ...

  24 grudnia 2018

 • ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

   
      11 listopada 1918 r. kończyła się I wojna światowa – oto Niemcy kapitulowały przed państwami koalicji(Stany Zjednoczone, Francja, Anglia, Włochy), wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie - aleprowadząca ...

  11 grudnia 2018

 • ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r. spełnił się zasadniczy cel polskiej polityki powzięty przed rozpoczęciem I wojny światowej - Niemcy kapitulowały przed państwami, wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie, Polska ...

  11 listopada 2018

 • ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

  ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

   
      W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     
      Zwracamy jednocześnie uwagę, że ...

  18 października 2018

Roman Giertych w Katowicach: Tu jest Polska!

Roman Giertych w Katowicach: Tu jest Polska!

- Przyszły Sejm powinien uchwalić prawo, która ostatecznie zakończy kwestie roszczeń dawnych właścicieli, usiłujących odzyskać mienie w Polsce - powiedział lider LPR Roman Giertych w Katowicach, podczas debaty na temat roszczeń majątkowych na Śląsku.

Dyskusja pod hasłem "Na ratunek Nikiszowca" dotyczyła roszczeń gdyńskiej firmy Giesche, która podając się za działającą na Śląsku przed wojną spółkę próbuje odzyskać 50 hektarów ziemi i liczne nieruchomości, w tym zabytkowe osiedla Nikiszowiec i Giszowiec. Debatę zorganizowano w Galerii Szyb Wilson w Nikiszowcu.

- Potrzebna jest ustawa, która zakończyłaby kwestie roszczeń, czy niemieckich, czy jakichś spółek, czy innych byłych właścicieli, którzy często poprzez cwaniactwo, albo podając się za byłych właścicieli próbują odzyskiwać mienie i próbują to robić ze szkodą dla mieszkańców, dla społeczności lokalnych – mówił Roman Giertych.

- Tu jest Polska: na Górnym Śląsku, na Dolnym Śląsku, na Warmii, na Pomorzu. Tu jest Polska i tu będzie Polska i warto, żeby wszyscy cwaniacy jasno to wiedzieli - podkreślił szef LPR. Dodał, że chodzi mu nie tylko o państwo, ale też polską własność. 

Jak podkreślił "przez trzy pokolenia, cztery, a na Górnym Śląsku od pradziejów mieszkali ludzie, którzy mają prawo do tego, aby cieszyć się własnością, która nie jest obarczona roszczeniami osób, które nie mają do tego prawa".

Giertych zapowiedział, że w przyszłym Sejmie LPR przedłoży projekt ustawy, regulującej te sprawy. Zapewnił, że jego partia ma "od dawna" opracowany projekt. Pytany, dlaczego tego prawa nie uchwalił Sejm kończący kadencję, odparł że pierwszym krokiem powinno być wycofanie się ze wcześniejszego projektu, jeszcze autorstwa rządu Marka Belki.

Według Romana Giertycha, tamten projekt jest dla Polski "bardzo niebezpieczny", bo pozwoli na wycenę nieruchomości, a w konsekwencji domaganie się pełnych odszkodowań od Polski w europejskich sądach.

Jednocześnie szef Ligi zwrócił się do PiS, aby "jednoznacznie przekreśliło" projekt ustawy rządu Belki.

pap/wr

fot.za: www.wikipedia.pl

 


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: