Sobota, 19 stycznia 2019 r.

 • CHWAŁA I CZEŚĆ POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM!

  CHWAŁA I CZEŚĆ POWSTAŃCOM WIELKOPOLSKIM!

   
  Jego wybuch spowodowała zbiorowa wola Polaków zaboru pruskiego do zjednoczenia z - odzyskującą niepodległość, w wyniku niemieckiej klęski - Rzeczpospolitą.Bezpośrednim pretekstem do rozpoczęcia walk był entuzjazm spowodowany przyjazdem, przedstawiciela Komitetu ...

  27 grudnia 2018

 • BÓG się rodzi, moc truchleje

  BÓG się rodzi, moc truchleje

   
      Oby blask wiary, nadziei i miłości, bijący z Chrystusowego żłóbka, w pełni zdemaskował i rozgonił mgłę kłamstwa, usunął mrok obłudy i skruszył mur nienawiści, oraz uzbroił Polaków w ...

  24 grudnia 2018

 • ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR o indolencji PiS w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

   
      11 listopada 1918 r. kończyła się I wojna światowa – oto Niemcy kapitulowały przed państwami koalicji(Stany Zjednoczone, Francja, Anglia, Włochy), wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie - aleprowadząca ...

  11 grudnia 2018

 • ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r. spełnił się zasadniczy cel polskiej polityki powzięty przed rozpoczęciem I wojny światowej - Niemcy kapitulowały przed państwami, wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie, Polska ...

  11 listopada 2018

 • ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

  ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

   
      W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     
      Zwracamy jednocześnie uwagę, że ...

  18 października 2018

KW LPR: skandal w telewizji publicznej, zawiesić prezesa Urbańskiego

KW LPR: skandal w telewizji publicznej, zawiesić prezesa Urbańskiego

- Telewizja publiczna staje po stronie wyłącznie postkomunistów albo tych którzy postkomunistów wspierają – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej KW LPR prezes Roman Giertych.

Konferencja miała związek z wczorajszą decyzją prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego o niedopuszczeniu do programu publicystycznego „Forum” reprezentanta Komitetu Wyborczego Liga Prawicy Rzeczpospolitej Janusza Korwin-Mikke.

Zdaniem Korwin-Mikke prezes Urbański złamał uchwałę zarządu TVP, która zakłada, że partie same wyznaczają do programów swoich reprezentantów.

- Pan Urbański złamał uchwałę zarządu TVP. Wobec tego domagamy się zawieszenia pana Urbańskiego w czynnościach – powiedział Korwin-Mikke.

Prezes LPR, Roman Giertych zapowiedział, że w tej sprawie przygotowywany jest wniosek do prokuratury na osoby z Zarządu TVP, które przekraczają swoje uprawnienia i nie dopełniają podstawowych obowiązków.

- Chciałem zaapelować do dziennikarzy telewizji publicznej o to, aby stawili opór tym skandalicznym sytuacjom, które dzieją się obecnie w TVP. Aby stawili opór i zaczęli w sposób rzetelny, poważny i sprawiedliwy informować o działaniach partii politycznych prowadzących kampanie wyborczą – zaapelował do dziennikarzy szef LPR.

Roman Giertych zwrócił się również do Państwowej Komisji Wyborczej o interwencję „w sytuacji ewidentnego skandalu, ewidentnego naruszania zasad demokratycznych.”

Odnosząc się do zaangażowania telewizji publicznej w organizację debaty pomiędzy PiS i LiD, prezes Giertych stwierdził, że premier Kaczyński wraz z TVP są w tej chwili największymi przyjaciółmi postkomunistów.

Kaczyński wyciągnął rękę do Kwaśniewskiego, chwiejącego się na nogach. - W ten sposób premier wspiera obecnie lewą nogę – powiedział Roman Giertych.

Obecny na konferencji członek KRRiT Lech Haydukiewicz poinformował z kolei, że członek Rady Nadzorczej TVP Ireneusz Fryszkowski zwrócił się do sądu o uchylenie uchwały powołującej Andrzeja Urbańskiego na prezesa TVP. Jak argumentował, ma to związek z ujawnionymi przez IPN informacjami, z których wynika, że podpisał on deklarację lojalności.

Lech Haydukiewicz przedstawił również zestawienie obecności poszczególnych partii w programach informacyjnych i publicystycznych TVP. Według tych danych w okresie minionego tygodnia, PiS poświęcono 41 minut, podczas gdy LPR tylko 2.

- Pytam się, gdzie jest sprawiedliwość, gdzie jest równość, której wymaga ordynacja wyborcza? Jak można prowadzić kampanię wyborczą w sytuacji, kiedy my mamy dwie minuty, a nasi konkurenci wielokrotnie więcej w najważniejszym medium publicznym  w Polsce? - pytał Roman Giertych.

 mz


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: