Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.

 • Zaproszenie na VIII Konferencję Wersalską do Niepokalanowa

  Zaproszenie na VIII Konferencję Wersalską do Niepokalanowa

            W tym roku spotykamy się już po raz ósmy, w ramach VIII Konferencji Wersalskiej oraz Pielgrzymki Ligi Polskich Rodzin, ponownie w NIEPOKALANOWIE, co ma wyjątkową wymowę w 100 rocznicę podpisania ...

  16 czerwca 2019

 • ZG LPR w sprawie budowy Koalicji Polskiej

  ZG LPR w sprawie budowy Koalicji Polskiej

       Koalicja Europejska nie zdała egzaminu, nie osiągnęła zwycięstwa nad wielce szkodliwym dla Polski PiS, ponieważ dała sobie narzucić, a nawet sama prowokowała i wzniecała, taki ton debaty publicznej podczas kampanii ...

  11 czerwca 2019

 • Stanowisko ZG LPR w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Stanowisko ZG LPR w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

   

  Wyrażamy stanowcze przekonanie o konieczności uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego jak największej liczby rozsądnych i odpowiedzialnych Rodaków, stąd apelujemy o jak najszerszy i powszechny udział w jednym z ...

  13 maja 2019

 • Na nic straż, pieczęć i skała...

  Na nic straż, pieczęć i skała...

            Niech Dobra Nowina o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa rozjaśnia polskie sprawy, wzmacnia wiarę i rozum wszystkich Polaków, pogłębia świadomość i odpowiedzialność w kontekście, szczególnie ważnych, tegorocznych aktów wyborczych ...

  20 kwietnia 2019

 • Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

  Stanowisko Rady Politycznej Ligi Polskich Rodzin w sprawie wyborów do Parlamentu Europejskiego

   
      Mając na uwadze dobro naszej Ojczyzny - będącej od 15 lat członkiem Unii Europejskiej - w tak skomplikowanej sytuacji geopolitycznej Europy i świata, apelujemy o wybór gwarantujący bezpieczeństwo Europy i powr ...

  11 marca 2019

KW LPR: skandal w telewizji publicznej, zawiesić prezesa Urbańskiego

KW LPR: skandal w telewizji publicznej, zawiesić prezesa Urbańskiego

- Telewizja publiczna staje po stronie wyłącznie postkomunistów albo tych którzy postkomunistów wspierają – powiedział na wtorkowej konferencji prasowej KW LPR prezes Roman Giertych.

Konferencja miała związek z wczorajszą decyzją prezesa TVP Andrzeja Urbańskiego o niedopuszczeniu do programu publicystycznego „Forum” reprezentanta Komitetu Wyborczego Liga Prawicy Rzeczpospolitej Janusza Korwin-Mikke.

Zdaniem Korwin-Mikke prezes Urbański złamał uchwałę zarządu TVP, która zakłada, że partie same wyznaczają do programów swoich reprezentantów.

- Pan Urbański złamał uchwałę zarządu TVP. Wobec tego domagamy się zawieszenia pana Urbańskiego w czynnościach – powiedział Korwin-Mikke.

Prezes LPR, Roman Giertych zapowiedział, że w tej sprawie przygotowywany jest wniosek do prokuratury na osoby z Zarządu TVP, które przekraczają swoje uprawnienia i nie dopełniają podstawowych obowiązków.

- Chciałem zaapelować do dziennikarzy telewizji publicznej o to, aby stawili opór tym skandalicznym sytuacjom, które dzieją się obecnie w TVP. Aby stawili opór i zaczęli w sposób rzetelny, poważny i sprawiedliwy informować o działaniach partii politycznych prowadzących kampanie wyborczą – zaapelował do dziennikarzy szef LPR.

Roman Giertych zwrócił się również do Państwowej Komisji Wyborczej o interwencję „w sytuacji ewidentnego skandalu, ewidentnego naruszania zasad demokratycznych.”

Odnosząc się do zaangażowania telewizji publicznej w organizację debaty pomiędzy PiS i LiD, prezes Giertych stwierdził, że premier Kaczyński wraz z TVP są w tej chwili największymi przyjaciółmi postkomunistów.

Kaczyński wyciągnął rękę do Kwaśniewskiego, chwiejącego się na nogach. - W ten sposób premier wspiera obecnie lewą nogę – powiedział Roman Giertych.

Obecny na konferencji członek KRRiT Lech Haydukiewicz poinformował z kolei, że członek Rady Nadzorczej TVP Ireneusz Fryszkowski zwrócił się do sądu o uchylenie uchwały powołującej Andrzeja Urbańskiego na prezesa TVP. Jak argumentował, ma to związek z ujawnionymi przez IPN informacjami, z których wynika, że podpisał on deklarację lojalności.

Lech Haydukiewicz przedstawił również zestawienie obecności poszczególnych partii w programach informacyjnych i publicystycznych TVP. Według tych danych w okresie minionego tygodnia, PiS poświęcono 41 minut, podczas gdy LPR tylko 2.

- Pytam się, gdzie jest sprawiedliwość, gdzie jest równość, której wymaga ordynacja wyborcza? Jak można prowadzić kampanię wyborczą w sytuacji, kiedy my mamy dwie minuty, a nasi konkurenci wielokrotnie więcej w najważniejszym medium publicznym  w Polsce? - pytał Roman Giertych.

 mz


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: