Wtorek, 11 grudnia 2018 r.

 • ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  ZG LPR w 100 rocznicę odzyskania niepodległości

  11 listopada 1918 r. spełnił się zasadniczy cel polskiej polityki powzięty przed rozpoczęciem I wojny światowej - Niemcy kapitulowały przed państwami, wśród których była, nieistniejąca jeszcze na mapie, Polska ...

  11 listopada 2018

 • ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

  ZG LPR o dwóch ważnych krokach wyborczych

   
      W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     
      Zwracamy jednocześnie uwagę, że ...

  18 października 2018

 • ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

  ZG LPR w 90 rocznicę śmierci Generała Rozwadowskiego

      Urodził się 19 maja 1866 r. w Babinie koło Stanisławowa w rodzinie ziemiańskiej, od pokoleń związanej z polską tradycją wojskową, sięgającą czasów przedrozbiorowych.
      Zanim został generałem polskim, był wybitnym ...

  18 października 2018

 • ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

  ZG LPR z ważnym apelem do opozycji

   
  Z cała mocą trzeba zaakcentować fakt, że opozycja polska musi solidarnie występować przeciw antykonstytucyjnym, szkodzącym Polsce i Polakom, działaniom PiS, ale nigdy przeciwko tradycji, kulturze, religii i moralności, z kt ...

  10 września 2018

 • ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

  ZG LPR w 250 rocznicę konfederacji barskiej

   
  Propagowane hasła i symbole oraz duch ożywiający konfederatów barskich w postaci Maryjnych sztandarów, noszonych krzyży i różańców oraz śpiewanych pieśni wskazywały, że wystąpienia miały raczej charakter ...

  10 września 2018

Roman Giertych w Gdańsku: Konstytucja europejska do kosza!

Roman Giertych w Gdańsku: Konstytucja europejska do kosza!

- Apeluję do pana prezydenta, aby pojechał do Niemiec i powiedział, że się nie zgadza na konstytucję europejską w tej wersji, która została nam zaproponowaną przez Angelę Merkel. Dzisiaj przyjęcie konstytucji europejskiej w tej wersji to jest  złamanie przysięgi prezydenckiej, panie prezydencie - powiedział szef LPR Roman Giertych podczas spotkania z wyborcami w Gdańsku.

Roman Giertych uważa, że zaakceptowanie przez Polskę Traktatu Reformującego UE w proponowanej obecnie formie sprawi, że będzie ona przez dziesięciolecia pełniła rolę "pariasa Europy". Giertych wezwał prezydenta Lecha Kaczyńskiego do odrzucenie projekt traktatu UE.

Do dyskusji nt. traktatu UE ma dojść podczas zapowiadanej na przyszły tydzień wizyty Lecha Kaczyńskiego w Berlinie.

Lider LPR stwierdził, że jeżeli Polska przyjmie konstytucję europejską, będzie to oznaczało, że Lech Kaczyński jest "ostatnim prezydentem suwerennej Polski", a wszystkie następne wybory prezydenckie będą wyborami "prezydentów prowincji Unii Europejskiej".

- Pamiętajmy, że suwerenność kosztuje i nawet jeżeli trzeba się postawić za granicą, to trzeba to zrobić z klasą i myślę, że jeżeli pan prezydent jedzie do Niemiec to dobrze, niech powie Angeli Merkel, że my nie zgadzamy się na tę konstytucję, że ją wyrzucamy do kosza tak, jak wcześniej wyrzucili ją Holendrzy czy Francuzi - zaznaczył.

Roman Giertych zaapelował także do wyborców PO by przenieśli swoje głosy na Ligę. Jego zdaniem, już teraz wiadomo, że PO nie wygra wyborów.

- Macie państwo poglądy wolnorynkowe, głosujcie więc na oryginał tych poglądów, a nie na ich marną kopię jaką stanowi Platforma Obywatelska" – powiedział.

Jego zdaniem, obecnie gdy Unia Polityki Realnej połączyła swoje siły z LPR i jej przedstawiciele startują z list Komitetu Wyborczego LPR, "po raz pierwszy od kilkunastu lat przedstawiciele tych środowisk mają szansę na to, aby wziąć mandaty w skali kraju".

pap/wr


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: