Czwartek, 4 marca 2021 r.

 • WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!

   
  Nie tylko gorąco wierzymy, ale jesteśmy bezsprzecznie pewni, że spełnianie się i owocowanie życzeń formułowanych pod adresem Szanownego Jubilata, będzie nie tylko ogromnym dobrem w wymiarze osobistym i rodzinnym, ale ...

  27 lutego 2021

 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

  ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNO-NOWOROCZNE

       Niech świadectwo anioła o Dobrej Nowinie, wypełnionej w Jezusie Chrystusie, skierowane do czuwających pasterzy, będzie, również dla nas, pokrzepieniem i umocnieniem w życiu osobistym, rodzinnym, zawodowym i społecznym!„Nie ...

  24 grudnia 2020

 • LPR w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r.

  LPR w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r.

   
      Ubolewamy nad faktycznym brakiem zainteresowania rządzących rocznicą tego wielkiego polskiego tryumfu oraz godnego zorganizowania obchodów i upamiętnienia Bohaterów, na co mieli przecież 5 lat! Zamiast tego, PiS propaguje ...

  14 sierpnia 2020

 • LPR w sprawie wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

  LPR w sprawie wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

  - Obecna władza jest szkodliwa. Fundamentalnym tematem sporu, toczonego w Polsce od pięciu lat, jest łamanie trójpodziału władz przez PiS, które, używając władzy ustawodawczej i wykonawczej, konsekwentnie zmierza do ...

  4 lipca 2020

 • Na kogo głosować?

  Na kogo głosować?

  Śmiem twierdzić, że dla przeważającej większości zwolenników opozycji nie jest ważne, który z tej trójki zostanie Prezydentem, ale ważne jest, aby nie był nim Andrzej Duda. I ...

  17 maja 2020

ZG LPR w sprawie wypowiedzi Prezydenta Putina

ZG LPR w sprawie wypowiedzi Prezydenta Putina

W związku z wypowiedzią Prezydenta Rosji Władimira Putina, mającą charakter słownego ataku na Polskę, sugerującą polską odpowiedzialność za II wojnę światową, co jest oczywistą i ewidentną nieprawdą, oświadczamy, co następuje:


- Wypowiadanie tego typu twierdzeń, sprzecznych nie tylko z historycznymi faktami, ale również z wcześniejszymi wypowiedziami i gestami Putina – oddającymi hołd obrońcom Westerplatte, czy pochylaniem głowy nad grobami oficerów polskich w Katyniu – ma na celu testowanie przyjaciół Polski w sytuacji wyczuwania naszej słabości, spowodowanej szkodliwymi rządami PiS, osłabiającymi pozycję Polski w Europie i świecie oraz niszczącymi porządek prawny Państwa, łamiącymi Konstytucję i tak bardzo dzielącymi Polaków.

- Kaczyński i jego partia (PiS) wprost nawiązują do przedwojennej sanacji, która dokonała krwawego zamachu stanu w roku 1926, wprowadzając dyktatorskie rządy Piłsudskiego oraz jego następców, których celem i efektem było przeorientowanie polskiej polityki zagranicznej przez zawarcie porozumienia z Niemcami, co, de facto, przekreśliło sojusz polsko-francuski, zburzyło porządek wersalski i spowodowało osamotnienie oraz izolację Polski, czego efekty obserwowaliśmy w roku 1939, w postaci klęski wrześniowej.
Całkowite wyobcowanie sanacyjnych władz od Narodu polskiego znakomicie symbolizuje niemiecka warta honorowa przy grobie Piłsudskiego na Wawelu, po zajęciu Krakowa w 1939 r., w czasie, gdy Niemcy dokonywali eksterminacji polskich elit intelektualnych, duchowych i patriotycznych, a Polacy walczyli z Niemcami na wszystkich możliwych frontach.

- W sposób ewidentny i bardzo szkodliwy dla Polski, mści się brak krytyki polityki sanacyjnej kliki, która do władzy w Polsce doszła drogą zbrojnego zamachu stanu na legalne i demokratyczne władze Rzeczypospolitej Polskiej, polityki, która charakteryzowała się nie tylko łamaniem prawa, niszczeniem przeciwników politycznych (z morderstwami włącznie) i prześladowaniem opozycji, ale przede wszystkim była polityką proniemiecką, począwszy od agenturalnych i militarnych powiązań Piłsudskiego z Niemcami w roku 1914, werbunkowych w roku 1916, czy negocjacyjnych w roku 1918, kiedy to Niemcy przywieźli go do Warszawy i oddali mu władzę w zamian za obietnicę rezygnacji z zaboru pruskiego, aż po zamach majowy symbolizujący cel sanacji – podeptanie porządku wersalskiego, pakt z Niemcami (1934 r.) i najazd, razem z Hitlerem, Czechosłowacji w roku 1938, co było podcięciem przez sanację gałęzi, na której leżała istota odzyskania niepodległości Polski oraz jej utrzymania.

- Jeżeli zatem, mądre powiedzenie: „historia jest nauczycielką życia”, ma swoje zastosowanie, to w tym wypadku brzmi ono szczególnie wymownie i mocno!
Nie możemy, jako Polacy, żyć w świecie mitów i historycznych fałszerstw! Szkodliwe i kosztowne dla Polski rządy sanacji zasługują na krytykę. Polityka Piłsudskiego oraz jego działania były niekorzystne dla interesów Polski, tak samo, jak polityka i działania dzisiejszych kontynuatorów sanacji z PiS bardzo źle służą Polsce, zarówno w polityce wewnętrznej, jak zewnętrznej. Należy zrobić wszystko, co możliwe, aby ją odrzucić.
W przeciwnym razie, korzystają na tym ci, którzy źle życzą Polakom, albo ci, którzy, jak Putin, dobrze znają prawdę, ale – widząc słabnącą pozycję Polski i brak znaczenia obecnej polskiej dyplomacji - chcą grać sprawą polską, wykorzystując ją do swoich celów!
Gdyby w polskiej świadomości historycznej była zgodna z faktami, czyli negatywna, ocena piłsudczyzny i sanacji, wówczas Putin nie miałby pola do atakowania Polski.

Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin
Warszawa, 11 stycznia 2020 r.


Biura regionalne LPR:
(ta część strony w przebudowie)

Dane:

Biuro Krajowe:
ul. Nowogrodzka 31 p. 405
00 - 511 Warszawa
35 1160 2202 0000 0002 6319 0565

Linki: